پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 21 شهريور 1400
کد 994

فرمانداری اسکو

فرماندار شهرستان اسکو: اعضای شورای شهرستان نباید یدک کش یک عنوان باشند

فرماندار شهرستان اسکو: اعضای شورای شهرستان نباید یدک کش یک عنوان باشند
💢فرماندار شهرستان اسکو: اعضای شورای شهرستان نباید یدک کش یک عنوان باشند/مردم باید با تمام وجود احساس کنند که مشکلاتشان محور تمام برنامه ریزی ها سیاست گذاری هاست

✅به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، مهندس بابک رضی منش، فرماندار این شهرستان در مراسم تحلیف و انتخابات هیات رئیسه ششمین دوره شورای اسلامی شهرستان ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: مسئولان در نظام جمهوری اسلامی و عرصه خدمت رسانی به مردم باید شاخصه شهیدان رجایی و باهنر را سرمشق خود قرار دهند و با خدمت صادقانه به مردم دین خود خود به صاحبان اصلی انقلاب ادا نمایند.

✅فرماندار شهرستان اسکو با بیان اینکه احیای سرمایه اجتماعی و ترمیم اعتماد عمومی باید مهم ترین برنامه تمامی دستگاه ها و نهادها باشد افزود؛ مردم باید با تمام وجود خود احساس کنند که مسائل و مشکلات آنان محور تمام برنامه ریزی ها و سیاستگذاری ها در کشور است که در این صورت می توان با اقدام عملی گامی در جهت احیا و بازیابی اعتماد عمومی برداشت.

✅مهندس بابک رضی منش شوراهای بخش را عصاره ی شوراهای روستا، و شورای شهرستان را عصاره شوراهای شهر و روستا برشمرد و افزود؛ این شوراها در واقع نوعی ابزار قوی و مؤثر در کنار دولت و شوراهای شهر و روستا هستند که با پیگیری مسئولانه وظایف خود می‌تواند گره گشای مسائل و مشکلات مردم باشند.

✅فرماندار شهرستان اسکو با بیان اینکه شوراهای فرادست از جمله شورای بخش و شهرستان نباید حالت انفعالی به خود بگیرند و یدک کش یک عنوان باشد افزود؛ شوراهای فرادست اگر نقش خود را به درستی ایفا کند می‌توانند در پیشبرد سیاست های نظام و اهداف توسعه ای شهرستان نقش موثری ایفا نمایند.

✅نماینده عالی دولت در شهرستان اسکو با بیان اینکه امروز در پیشگاه خداوند متعال بر شرافت انسانی خویش قسم یاد خواهید کرد تا با حفظ امانت، عدالت، انصاف و لحاظ صلاح و صرفه شهرستان در انجام هرچه بهتر وظایف خویش کوشا باشید افزود؛ شوراهای اسلامی به عنوان نمایندگان مردم باید منافع جمعی و حقوق عمومی را بر منافع فردی و گروهی ارجحیت داده و با تمام توان و انرژی برای تحقق وعده های انتخاباتی و حل معضلات و نارسایی شهرستان تلاش نمایند.

✅وی ناشناخته ماندن وظایف شوراهای فرادست برای مردم و حتی خواص را یکی از دلایل افول جایگاه شوراها دانست و افزود؛ این موضوع موجب شده از سویی مردم توقعی از نمایندگان خود در این شورا نداشته باشند و از سوی دیگر، خواص رغبتی برای همکاری در ارائه طرح های توسعه ای، اعضای شوراهای پایه نیز تلاشی برای انجام وظایف خود نداشته باشند.

✅فرماندار شهرستان اسکو موضوعاتی از جمله کمیته برنامه‌ریزی، زیرساخت‌های عمرانی و اقدامات کلان سیاست گذاری شهرستان، زمینه فرهنگی، ارتباط با استان و انتقال مناسب مشکلات شهرستان، حل اختلافات احتمالی میان بخش و شهر و روستا را از جمله وظایف شورا برشمرد و بر استفاده حداکثری از جایگاه شورای های فرادست تاکید کرد.

✅مهندس بابک رضی منش با تاکید بر لزوم شناخت دقیق اعضای شورای شهرستان از مسائل، مشکلات و چالش های شهرستان و ترسیم چشم انداز برای توسعه آتی گفت؛ با شناخت دقیق از مسائل و مشکلات و با اشرافیت بر ظرفیت های نسبی شهرستان در بخش های مختلف و با یک نگاه کلان و جامع نگر می توان گام های بلندی در راستای حل مسائل و مشکلات و همچنین بارور کردن استعداد ها و توانمندی های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیرساختی شهرستان برداشت.

💠در پایان جلسه پس از انتخاب انجام مراسم تحلیف، هیئت رئیسه سنی تشکیل گردید و با برگزاری انتخابات هیات رئیسه دائمی؛ آقای امیر فرضی به عنوان رئیس و سخنگوی شورای شهرستان؛ آقای سجاد خدایی به عنوان نایب رییس شورای شهرستان و آقای علی صدیقی به عنوان منشی و نماینده شورای شهرستان در استان انتخاب شدند.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 شهريور 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو