پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 21 شهريور 1400
کد 992

فرمانداری اسکو

پیام تبریک فرماندار شهرستان اسکو به مناسبت هفته تعاون

پیام تبریک فرماندار شهرستان اسکو به مناسبت هفته تعاون
💢 پیام تبریک فرماندار شهرستان اسکو به مناسبت هفته تعاون:

✅مهندس بابک رضی منش، فرماندار شهرستان اسکو در پیامی هفته تعاون را به تبریک گفت.

من با مسئولان كشور، بارها این را تكرار كرده ام و گفته ام كه نقطه ی بن بست شكنمان، عبارت است از ایجاد اشتغال، آن هم از منابع نو؛ و «تعاون» می تواند یك بازوی قوی در این راه باشد.
  مقام معظم رهبری

⚜️بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ⚜️

تَعَاوَنُوا عَلَی الْبِرِّ وَ التَّقْوَی 

✅امروزه جهان، با تبعات اقتصادی بیماری کوید_۱۹ دست و پنجه نرم می­ کند و کشورهای زیادی در اثر تغییرات ناشی از این همه­ گیری در آستانه رکود تورمی به سر می­ برند. در چنین شرایط عالم­گیری، شرایط اقتصادی کشور در مواجهه با تحریم در شرایط سختی به سر می برد.

✅ تعاونی­ ها، به عنوان محمل پیاده­ سازی اقتصاد مردمی و مشارکتی میتواند راه خروج ما از بحران ها و اشتغال پایدار برای کاهش آثار منفی رکود تورمی باشند، شرکت های تعاونی در ایران بخش مهمی از سهم اقتصادی کشور در تولید و خدمات را عهده دار هستند. دو رویکرد شفافیت و نو آوری برای احیای اعتبار و تسهیل امور برای شرکت های تعاونی و اعضای آنها از ضروریات تقویت این بخش است.

✅روح تعاون و توصیه به همکاری را به وضوح می‌توان در آموزه های دین مبین اسلام و قرآن کریم مشاهده کرد، همچنان که تعاون، همکاری و وحدت مردم در بخش های مختلف، زمینه ساز انقلاب شکوهمند اسلامی و حاکمیت مردم برکشور بوده است، استفاده از ظرفیت تعاونی­‌ها، ارائه و اجرای سیاست­‌های حمایتی برای تقویت توان این بخش در سایر کشورها اعم از توسعه یافته و در حال توسعه، نتایج مثبت بسیاری داشته است.

🔹نگاهی به تجربه کشور های توسعه یافته به تعاونی ها و فرهنگ تعاون، دلالت آشکاری است که تعاونی­ها با حمایت، تسهیل­گری و مشارکت دولت می­ توانند، حتی در دوره­ های رکود، از تعطیلی کارگاه­های اقتصادی ممانعت کنند، سرمایه‌­های خرد را به کاربندند، شغل جدید خلق و دایره محرومیت را محدودتر کنند.

✅اینجانب ضمن تبریک صمیمانه هفته تعاون به روسا و کارکنان ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اسکو و تمامی تعاونگران عزیز و قدردانی از اهتمام این عزیزان در ایجاد طرح های موثر در سطح شهرستان، امیدوارم با توسعه و ترویج فرهنگ تعاون، زمینه بالندگی بیش از پیش شهرستان در بخش های مختلف فراهم شود و با کیفیت بخشی به این پایه و نهادینه کردن آن در جامعه؛ شاهد توفیقات بیش از پیش در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و ... در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زادیی ها باشیم.

               بابک رضی منش
          فرماندار شهرستان اسکو
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 شهريور 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو