پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 16 شهريور 1400
کد 989

فرمانداری اسکو

تزریق ۵۳۰۲۰ دوز واکسن در سطح شهرستان اسکو

فرماندار شهرستان اسکو: تزریق ۵۳۰۲۰ دوز واکسن در سطح شهرستان اسکو
💢فرماندار شهرستان اسکو: تزریق ۵۳۰۲۰ دوز واکسن در سطح شهرستان اسکو

🔰به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، مهندس بابک رضی منش، فرماندار این شهرستان با اشاره به آمار مبتلایان کرونا در این شهرستان در جمع خبرنگاران گفت: مجموع مبتلایان شهرستان به ۶۸۹۳ نفر رسیده که از این تعداد ۵۵۶۴ نفر مربوط به شهرهای شهرستان و ۱۳۲۹ نفر مربوط به روستاهای بخش مرکزی و وایلخچی می باشد که سهند با ۳۸۹۸ نفر مبتلا با ۵۶ درصد، اسکو با ۸۴۹ مبتلا با ۱۲ درصد و ایلخچی با ۸۱۷ مبتلا ۱۲ درصد و روستاهای شهرستان با ۲۰ درصد مبتلایان را به خود اختصاص داده است.

✅مهندس رضی منش با تشریح آمار فوتی ها کرونای شهرستان گفت: میزان فوتی های کرونای شهرستان به ۲۰۶ نفر رسیده که از این میزان شهر سهند با ۱۰۵ مورد در صدر آمار و شهرهای اسکو و ایلخچی به ترتیب با ۳۶ و ۲۵ نفر در ردیف قرار دارند.

✅وی افزود میزان بروز و شیوع کرونا در شهرستان در شهر سهند ۴۵.۸ در هزار نفر در شهر اسکو ۴۴.۶ در نفر و در شهر ایلخچی ۴۶.۱ در میزان مقابله با شیوع را داشته ایم ؛ اما بیشترین روزهای سفید و زرد را در شهرستان اسکو تجربه کرده ایم که این موضوع نشان از همراهی و همکاری صمیمانه مردم و تلاش مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان در مدیریت و مقابله این بیماری می باشد.

✅فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به آمار واکسیناسیون کرونا در شهرستان گفت: تاکنون تعداد ۵۳۰۲۹ دوز واکسن کرونا براساس اولویت وزارت بهداشت و درمان تزریق شده است که از این تعداد ۳۷۶۹۰ نفر دوز نوبت اول و ۱۴۹۰۹ نفر واکسن دوز دوم می باشد.

✅وی با تشریح میزان تزریق واکسیناسیون در گروه های سنی مختلف گفت؛ ۸۴.۳۱ درصد از جمعیت بالای ۶۰ سال شهرستان، ۷۵ درصد از جمعیت ۵۵ تا ۶۰،  ۶۵.۵۶ درصد از جمعیت ۵۰ تا ۵۵،  ۴۳.۰۱ درصد از جمعیت ۴۵ تا ۵۴ واکسنه شده اند که در مجموع حدود ۳۳ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در سطح شهرستان واکسن دریافت کردند.

✅مهندس بابک رضی منش اظهار کرد: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرهای قرمز گروه های شغلی یک مجاز به فعالیت هستند و گروه های شغلی ۲ نیز با شرط رعایت تمامی شیوه نامه های بهداشتی می توانند فعالیت کنند.

✅فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به فعالیت بازارها و پاساژها با رعایت تمامی دستوالعمل های بهداشتی در وضعیت قرمز، ادامه داد: گروه های شغلی سه و چهار در شهرهای قرمز همچنان تعطیل هستند و اتاق اصناف و اتحادیه ها باید نظارت جدی بر اجرای مصوبات داشته باشند 

✅فرماندار شهرستان اسکو با تاکید بر رعایت محدودیت های تردد در سطح شهرستان گفت: ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرستان ممنوع است و برای متخلفان جریمه یک میلیون تومانی اعمال می گردد و تردد از ساعت ۲۲ الی ۳ صبح در سطح شهرستان ممنوع است.

✅فرماندار و رئیس ستاد شهرستانی مدیریت کرونا با اشاره به قرارگیری شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی خواستار رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی شد و ابراز امیدواری کرد تا با همدلی و همراهی صمیمانه مردم بافرهنگ شهرستان و تلاش بیش از پیش مسئولین و افزایش میزان واکسیناسیون شاهد کاهش میزان مبتلایان در سطح شهرستان باشیم. 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 16 شهريور 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو