يکشنبه 27 مرداد 1398 16 ذو الحجة 1440 18 اوت 2019
تاریخ : يکشنبه 14 بهمن 1397
کد 98

فرماندار اسکو در آئین افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری اسکو:

مهم ترین رسالت ما در چهلمین سالگرد انقلاب، ترمیم اعتماد عمومی شهروندان به نظام اداری است

همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر آئین بهره برداری هم زمان از پروژه های عمرانی شهرداری اسکو با حضور فرماندار و امام جمعه اسکو و با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، مرتضی محمدزاده فرماندار شهرستان در این آئین با تقدیر از تلاش های عوامل شهرداری و شورای شهر اسکو گفت: آن چه در این بین بسیار حائز اهمیت است و خدمت رسانی به شهروندان و توسعه شهری را تسریع می کند، اتحاد و همدلی اعضای شورای شهر و مجموعه شهرداری است که امیدوارم در سایه این اجماع نظر شاهد توسعه روز افزون شهر اسکو باشیم.

وی ادامه داد: در دهه فجر سال جاری ده ها پروژه عمرانی کوچک و بزرگ در سطح شهرستان به بهره برداری خواهند رسید، اما آنچه بسیار مهم تر است و باید در دستور کار تمام دستگاه های اجرایی قرار گیرد احیای اعتماد عمومی نسبت به نظام اداری است.

فرماندار اسکو در توضیح این مطلب اظهار داشت: اینک در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، نظام جمهوری اسلامی به مرحله ای از توانمندی، بلوغ و اعتماد به نفس رسیده است که با نگاهی انتقادی به گذشته بنگرد و در کنار معرفی تحولات چشمگیر به وجود آمده در حوزه های مختلف، نقاط ضعف خود را بازشناسد و در جهت مرتفع کردن این نقاط ضعف گام بردارد.

محمدزاده کاهش اعتماد عمومی به نظام اداری را موضوعی قابل اهمیت دانست و ادامه داد: متاسفانه در طول سالیان اخیر، اعتماد عمومی به دستگاه های اداری تا حدی کاهش یافته است و این وظیفه ما است که به احیای دوباره این سرمایه مهم اجتماعی بپردازیم.

وی افزود: اگر امروز افکار عمومی برگزاری میزهای خدمت و دیدارهای مردم و مسئولین را به دیده تردید می نگرد و آن را اقدامی تبلیغاتی ارزیابی می کند؛ اگر امروز برای مردم باور پذیر نیست که عوارض پرداختی آن ها در توسعه و عمران شهری هزینه خواهد شد و اگر امروز این تفکر رواج یافته است که بدون داشتن آشنا در دستگاه های اداری گره از مشکلات شهروندان گشوده نخواهد شد، همه حکایت از آن دارد که اعتماد عمومی نسبت به نظام اداری آسیب دیده است. 

فرماندار اسکو در پایان راهکار احیای دوباره اعتماد عمومی در جامعه را نه مقصر دانستن مردم و نوع نگرش آن ها که اصلاح عملکردها، رعایت کرامت انسانی شهروندان و برخورد صادقانه با آن ها دانست و از تمامی دستگاه ها خواست نسبت به این موضوع حساسیت کافی را داشته باشند.

در این آئین که با گزارش قنبری شهردار اسکو در خصوص اقدامات انجام یافته در حوزه های مختلف شهری همراه بود، چندین پروژه عمران شهری با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 بهمن 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو