يکشنبه 5 خرداد 1398 20 رمضان 1440 26 مه 2019
تاریخ : شنبه 13 بهمن 1397
کد 96

با حضور فرماندار اسکو، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز و جمعی از مسئولین:

پروژه های شرکت توزیع برق با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال در سطح شهرستان به بهره برداری رسید

در دومین روز از دهه مبارک فجر چندین پروژه شرکت توزیع نیروی برق تبریز با حضور مرتضی محمدزاده فرماندار اسکو و عادل کاظمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال در شهرستان اسکو به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسکو، محمدزاده در این آئین که در ساختمان تازه احداث امور برق در شهر سهند برگزار شد گفت: امروز با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نظام جمهوری اسلامی در معرض سنجش افکار عمومی است و این در حالی است که رسانه های خارجی تلاش بسیاری می کنند تا نظام برآمده از انقلاب را ناکارآمد جلوه دهند.

وی افزود: جهت غلبه بر این جنگ رسانه ای، باید از روش های سنتی ارائه گزارش عملکرد دست شست و با زبان آمار و ارقام با مردم به گفت و گو نشست، دستاوردها و اقدامات انجام یافته را به صورت مستدل بازگو کرد و بر تلاش جهت رفع کاستی ها افزود.

فرماندار اسکو اظهار داشت: افزون بر این، انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی به مرحله ای از بلوغ گفتمانی رسیده است که با مردم صادقانه سخن بگوید. اغراق و بزرگنمایی در بیان دستاوردها اعتماد عمومی را خدشه دار می کند و نظام را از این سرمایه عظیم اجتماعی محروم می سازد. بدون شک دستاوردهای انقلاب در حوزه های مختلف به اندازه ای چشمگیر هست که ما را از اغراق و بزرگنمایی بی نیاز خواهد ساخت.

محمدزاده در ادامه با اشاره به وضعیت تولید برق در کشور گفت: طبق گزارش های رسمی، ایران در حال حاضر سالانه ۸۰ هزار مگاوات برق تولید می کند که ما را در بین ۱۷ کشور برتر جهان در تولید برق قرار داده است. اهمیت این مطلب زمانی بیشتر آشکار خواهد شد که در نظر داشته باشیم نیروی برق یکی از مهم ترین زیرساخت های مورد نیاز در مباحث توسعه است و بدون آن، توسعه همه جانبه کشور میسر نخواهد شد.

کاظمی نیز در این آئین با اشاره به تاسیس شرکت توزیع برق تبریز در سال ۷۵ گفت: در سال ۷۵ در ۳ شهرستان تبریز، اسکو و آذرشهر تنها ۳۳۰ هزار مشترک برق وجود داشت که این رقم امروز به بیش از یک میلیون نفر رسیده است. علاوه بر افزایش تعداد مشترکین، سرانه برق مصرفی هر خانوار نیز طی این سال ها تقریبا ۴ برابر شده و از ۵۰۰ کیلووات ساعت در سال به ۱۹۸۰ کیلو وات ساعت افزایش یافته است که بیانگر ارتقای ملموس رفاه در خانواده ها است.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، در بازه زمانی بین سال های ۷۵ تا ۹۷ میانگین روزانه خاموشی هر مشترک از ۱۵ دقیقه در روز به یک دقیقه کاهش یافته است و روشنایی معابر نیز از ۷۵ هزار شعله به ۲۰۰ هزار شعله افزایش یافته که تمامی این موارد مرهون ارتقای زیرساخت ها و تلاش همه جانبه جهت افزایش رفاه شهروندان است.

در این آئین پروژه هایی چون ساختمان امور برق شهر سهند با اعتبار ۱۷,۵ میلیارد ریال، تامین روشنایی معابر شهری و مسکونی در شهر سهند با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال و چندین طرح دیگر شهری و روستایی با اعتباری بیش از ۱۱ میلیارد ریال به صورت همزمان به بهره برداری رسید.
  • نوشته شده
  • در شنبه 13 بهمن 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو