يکشنبه 5 خرداد 1398 20 رمضان 1440 26 مه 2019
تاریخ : چهارشنبه 3 بهمن 1397
کد 92

به ریاست فرماندار اسکو:

جلسه شورای مشورتی ایثارگران شهرستان اسکو برگزار شد

شورای مشورتی ایثارگران شهرستان اسکو به ریاست مرتضی محمدزاده فرماندار اسکو و با حضور سلیمی بخشدار مرکزی و یدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، محمدزاده در این جلسه با تاکید بر ضرورت تداوم فرهنگ ایثار در جامعه گفت: انسان اساسا موجودی نفع گرا است و آن چه او را از این چارچوب خارج می کند و سعادت و شکوفایی فردی و جمعی را تضمین می نماید، ایثار و از خودگذشتگی است.

وی افزود: متاسفانه هرچه از زمان جنگ 8 ساله دورتر می شویم، فرهنگ ایثار در جامعه بیشتر به دست فراموشی سپرده می شود. باید پذیرفت که در انتقال فرهنگ ایثار به نسل های جدید موفق عمل نشده است و البته ریشه آن را نیز باید در برخی دخالت های نابجا و اقدامات غیرکارشناسی جست و جو کرد.

فرماندار اسکو توجه به یادمان ها و المان های شهری در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت را از جمله راهکارهای تداوم فرهنگ ایثار در جامعه دانست و ادامه داد: اما این تنها وظیفه دستگاه های مسئول نیست، بلکه آن چه بسیار مهم تر است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، ترجمه امروزی فرهنگ ایثار در جامعه است. 

محمدزاده در توضیح این مفهوم گفت: منظور از ترجمه امروزی فرهنگ ایثار، محدود نکردن ایثار به دوران جنگ است. باید تلاش کنیم تا فرهنگ از خودگذشتگی را وارد حوزه های مختلف زندگی اجتماعی نماییم و با امروزی کردن آن وطن پرستی، مسئولیت پذیری اجتماعی و نوع دوستی را در جامعه و به ویژه در میان نسل جدید نهادینه سازیم.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 3 بهمن 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو