چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 18 شعبان 1440 24 آوریل 2019
تاریخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397
کد 88

با حضور فرماندار اسکو؛

مانور امداد نجات شهری آتش نشانی و تخلیه اضطراری در شهر سهند برگزار شد

مانور امداد نجات شهری آتش نشانی و تخلیه اضطراری با حضور مرتضی محمدزاده، فرماندار اسکو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، این مانور با سناریوی آتش سوزی فرضی در ساختمان شرکت عمران شهر سهند و مصدومیت جمعی از کارکنان و با مدیریت شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اسکو به اجرا درآمد.

محمدزاده در پایان این مانور، ضمن تقدیر از کلیه دستگاه های حاضر در آن گفت: در مانورهای فرضی، اهداف مختلفی پیگیری می شود. اما مهم ترین هدف آشنایی نیروهای امداد و نجات با نقاط ضعف و پوشش دادن این کمبودها است.

وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که هر قدم در راستای پوشش نقاط ضعف به معنای نجات جان یک انسان است. چشم امید مردم در مواقع بروز بحران به نیروهای امدادی است و این مهم همواره باید مد نظر قرار داشته باشد.

همچنین در حاشیه این مانور، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اسکو برگزار شد.

محمدزاده در این نشست با تاکید بر ضرورت پوشش نقاط ضعف نیروهای امدادی گفت: یکی از اولویت ها در این زمینه، توجه به مدیریت صحیح محل حادثه و شناسایی آن است. مدیریت صحنه و دور کردن مردم عادی از آن، نقش بسیار مهمی در کاهش تلفات دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: تامین لوازم امدادی متناسب با نیازها، از دیگر اولویت های شهرستان است. این مسئله به ویژه در شهر سهند با وجود ساختمان های بلند و تراکم جمعیتی بالا از اهمیت بیشتری برخوردار است.

فرماندار اسکو در پایان از شورای هماهنگی مدیریت بحران خواست مانورهای آزمایشی را به سمت شبیه سازیِ هرچه بیشتر با واقعیت سوق دهد تا آمادگی دستگاه های امدادی به صورت کامل مورد ارزیابی قرار گیرد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 مرداد 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو