چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 18 شعبان 1440 24 آوریل 2019
تاریخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397
کد 86

با حضور معاون فرماندار اسکو؛

آئین گرامیداشت سالروز پیوند علی بن ابیطالب (ع) و فاطمه زهرا (س) برگزار شد

آئین گرامیداشت سالروز پیوند علی بن ابیطالب (ع) و فاطمه زهرا (س) با حضور علیرضا رجبی معاون فرماندار اسکو و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، در این مراسم که به مناسبت هفته ازدواج و به همت شهرداری سهند برگزار می شد، رجبی اظهار داشت: ازدواج یکی از تصمیمات سرنوشت ساز و سنگ بنای نهاد مهمی به نام خانواده است و دلیل نامگذاری هفته ازدواج نیز، اهمیت همین موضوع است.

وی با اشاره به افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج در جامعه افزود: ضروری است کلیه دستگاه های مسئول، ضمن شناسایی دلایل این اتفاق، اقدامات لازم را جهت افزایش آگاهی جوانان و خانواده ها در این زمینه انجام دهند.

معاون فرماندار اسکو ادامه داد: دولت تدبیر و امید در این خصوص اقدامات ویژه ای را در دستور کار قرار داده است که پرداخت بیشتر وام ازدواج به جوانان و افزایش مبلغ این وام از 10 میلیون تومان به 15 میلیون تومان از جمله این اقدامات است.

رجبی افزود: در کنار این حمایت ها، افزایش تعداد مراکز مشاوره ازدواج در راستای آگاهی دهی به جوانان و انجام فعالیت های پژوهشی در این زمینه از برنامه های دیگر دولت تدبیر و امید بوده است و قرار است سالانه 200 مرکز به مراکز مشاوره موجود در کشور افزوده شود.

وی در ادامه با ذکر برخی دلایل اجتناب جوانان از ازدواج گفت: یکی از دلایل اصلی، مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان است که با توجه به دشمنی کشورهای استکباری و ایجاد موانع بر سر راه اقتصاد کشور، دولتمردان باید تدابیر اساسی در این زمینه اتخاذ نمایند.

رجبی تجمل گرایی را از دیگر موانع پیشروی جوانان دانست و بر ضرورت تغییر نگاه جامعه در این خصوص تاکید کرد.

معاون فرماندار اسکو در پایان اظهار داشت: سازمان جهانی یونسکو 6 سواد پایه ای را برای قرن 21 تعریف کرده است که مهمترین آن ها عبارتند از سواد عاطفی، سواد برقراری ارتباط فعال با جامعه و سواد تربیتی که به تربیت شایسته فرزندان در خانواده اشاره دارد. تربیت در فرهنگ ایرانی - اسلامی نیز جایگاه بسیار رفیعی دارد و خانواده ها باید توجه ویژه ای به این مهم داشته باشند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 مرداد 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو