پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 31 خرداد 1400
En
تاریخ : شنبه 8 خرداد 1400
کد 857

فرمانداری اسکو

مانع زدایی و تسهیل فرایند سرمایه گذاری راهبرد اصلی مدیریت شهری اسکو در سال ۱۴۰۰

فرماندار شهرستان اسکو: مانع زدایی و تسهیل فرایند سرمایه گذاری راهبرد اصلی مدیریت شهری اسکو در سال ۱۴۰۰

مانع زدایی و تسهیل فرایند سرمایه گذاری راهبرد اصلی مدیریت شهری اسکو در سال ۱۴۰۰ باشد

مانع زدایی و تسهیل فرایند سرمایه گذاری راهبرد اصلی مدیریت شهری اسکو در سال ۱۴۰۰ باشد/ حاکمیت قانون به عنوان اصول حکمرانی شایسته آرمانی اصلی قابل احترام برای جوامع بشری است.

مهندس بابک رضی منش، فرماندار شهرستان اسکو در مراسم تکریم و معارفه شهردار اسکو گفت؛ تغییرات مدیریتی باید موجب پویایی مجموعه ها گردد افزود: هر تغییری فکر و اندیشه ای جدید به مجموعه تزریق می کند و چنانچه این تغییر با تعهد و احساس مسئولیت توام با شایسته سالاری و کارآمدی همراه شود یقینا به بهبود امور منجر خواهد شد.

فرماندار شهرستان اسکو استفاده از نیروی های جوان، متخصص، کارآمد و پرانگیزه را راه حل بسیاری از مشکلات کشور برشمرد و افزود؛ اعتماد به جوانان کلید واژه اصلی بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب هستند و جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی و مسیر توسعه کشور در تمام ابعاد به عمل و اندیشه جوانان گره خورده است.

مهندس رضی منش برنامه ریزی را اولین گام برای رسیدن به توسعه برشمرد و از نبود برنامه مدون در شهرداری ها انتقاد کرد و افزود؛ باید با تدوین برنامه پنج ساله شهرداری با تمرکز بر ظرفیت ها و استعدادهای شهری و با رویکرد اقتصاد گردشگری برای ساختن شهری با رونق اقتصادی و پویا در دستور کار شهرداری و مبنای تدوین بودجه آنها باشد.

فرماندار شهرستان اسکو وجود برنامه مدون برای توسعه را مانع بخشی نگری، اعمال سلایق شخصی مدیران و مدیریت شهر براساس مطالعه و کار کارشناسی برشمرد و افزود؛ تدوین برنامه با تمرکز و توجه بر ظرفیت های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین تعریف چشم انداز و تدوین راهبرد برای بارورکردن ظرفیت ها را لازمه دستیابی به اهداف مدیریت شهری دانست.

وی قرار گرفتن در رتبه اول باسوادی کشور و غنای فرهنگی این شهر را بهترین بستر و زمینه ساز توسعه دانست و افزود؛ در صورت عدم برنامه ریزی دقیق و عدم توجه به این ظرفیت عظیم فرهنگی شاهد عقب گرد در این حوزه خواهیم شد.

مهندس رضی منش مهمترین اولویت مدیریت شهری در سال ۱۴۰۰ را تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی دانست و افزود؛ رونق تولید و رونق اقتصادی در اسکو با برنامه ریزی و حمایت از صنعت گردشگری می تواند محقق شود و مدیریت شهری باید با حمایت از تولید، کسب و کار و کارآفرینی شهری و رفع موانع در مسیر فعالیت آنها چالشها و مسائل جوامع شهری را به فرصت هایی چون افزایش نرخ اشتغال، درآمد شهروندان، کاهش آسیب های اجتماعی و جرایم ناشی از بیکاری و فقر، رونق اقتصاد شهری، منطقه ای، ملی و حتی صادرات و افزایش خودکفایی تبدیل نماید.

فرماندار شهرستان اسکو سرمایه گذاری را موتور محرکه و عامل اصلی تداوم فرآیند توسعه اقتصادی شهر برشمرد و افزود؛ مطالعه و تدوین فرصت های سرمایه گذاری و آماده کردن بسته های مناسب برای سرمایه گذاران در اسکو یک ضرورت است و می تواند ضمن تسهیل روند سرمایه گذاری، تشویق و ترغیب آنان برای سرمایه گذاری کمک شایانی بر تحقق شعار سال و جذب سرمایه داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های محوری دولت تدبیر و امید در سیستم اداری تمرکز بر حفظ حقوق مردم و رعایت حرمت آن ها توسط مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی است و تحت عنوان طرح تکریم ارباب رجوع و منشور حقوق شهروندی به تمامی وزارتخانه ها ابلاغ شده همه مدیران به عنوان کارگزار نظام مکلف به رعایت حقوق مردم و پیگیری مسائل و مشکلات آنان با خوشرویی و کمال تواضع هستند.

فرماندار اسکو اجرای قانون و حاکمیت قانون در جامعه، شفافیت در مدیریت و عرضه اطلاعات را از اصول حکمرانی شایسته برشمرد و افزود؛ حاکمیت قانون موجب افزایش اعتماد مردم به نظام خواهد شد و آرامش و امنیت اجتماعی و جامعه عاری از هرگونه تنش دستاورد آن خواهد بود.

در پایان این مراسم فرماندار شهرستان اسکو از تلاش ها و اقدامات آقای مهندس قنبری، شهردار سابق اسکو در طول تصدی سمت شهردار اسکو تشکر و قدردانی کرد و ضمن تبریک به آقای مهندس فرشی، شهردار جدید این شهر برای ایشان آرزوی موفقیت و توفیقات روزافزون نمود.
 

  • نوشته شده
  • در شنبه 8 خرداد 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو