چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 18 شعبان 1440 24 آوریل 2019
تاریخ : يکشنبه 21 مرداد 1397
کد 83

فرماندار اسکو خبر داد:

رشد 37 درصدی فضاهای بهداشتی، درمانی شهرستان از آغاز دولت تدبیر و امید

جلسه مشترک «کارگروه سلامت و امنیت غذایی» و «مجمع سلامت» شهرستان اسکو با حضور مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، مرتضی محمدزاده فرماندار اسکو و علی اکبر طاهری اقدم، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، محمدزاده در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت شهرستان گفت: با تلاش های صورت گرفته، فضاهای بهداشتی و درمانی شهرستان اسکو در دولت تدبیر و امید 37 درصد رشد یافته است.

وی افزود: راه اندازی بخش های ICU و روان در بیمارستان اسکو، ورود ۷ دستگاه آمبولانس مجهز به آخرین تکنولوژی پزشکی به ۷ مرکز فوریت های پزشکی، راه اندازی مرکز سلامت اسفنجان و پیشرفت حدود ۶۰ درصدی طرح سلامت روان از جمله اقدامات صورت گرفته در طول یک سال گذشته در حوزه سلامت شهرستان است.

فرماندار اسکو ادامه داد: ۶ مرکز سلامت در حال احداث در شهرهای اسکو، سهند و ایلخچی، ۵ خانه بهداشت، ساختمان کلینیک تخصصی و فوق تخصصی اسکو و یک مرکز فوریت های پزشکی از جمله طرح های عمرانی در حال اجرای شهرستان است که از این بین، ساختمان کلینیک تخصصی و فوق تخصصی اسکو، مرکز سلامت فاز ۴ سهند، مرکز فوریت های پزشکی سهند و ۲ خانه بهداشت در دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

محمدزاده همچنین با اشاره به برخی کمبودها در حوزه سلامت شهرستان اسکو اظهار داشت: تقویت کادر پزشکی متخصص در بیمارستان اسکو و انجام جراحی های چهارگانه در آن، کاستن از اعزام بیماران به مراکز درمانی تبریز و ارتقای خدمات اورژانسی از جمله نیازهای شهرستان است که امیدواریم با توجه ویژه دانشگاه علوم پزشکی، این کمبودها در سریع ترین زمان ممکن مرتفع گردند.

پزشکیان نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود گفت: در شرایط فعلی، دستگاه های دخیل در حوزه سلامت باید به نیازهای قشر نیازمند توجه ویژه ای داشته باشند.

وی افزود: در این زمینه باید به دنبال ایجاد ساختاری کارآمد باشیم. باید قشری را که در معرض تهدید است شناسایی کنیم و از به خطر افتادن سلامتی او جلوگیری نماییم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ضرورت حل ریشه ای مشکلات خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول سال های گذشته سیاستمداران به جای حل مشکلات و تغییر سیاست ها، تغییر افراد را مد نظر قرار داده اند. باید به این نکته توجه داشت که تا با مشکلات به صورت ساختاری و ریشه ای مقابله نکرده ایم، تغییر افراد گره ای از مشکلات نخواهد گشود.

پزشکیان در پایان با اشاره به تهدیدات موجود گفت: اکنون زمان متهم کردن یکدیگر نیست. اکنون همه باید دست در دست هم و با اتحاد و انسجام داخلی به مقابله با دشمنان خارجی بپردازیم.

طاهری اقدم نیز در این نشست با اشاره به تشکیل «مجمع ملی سلامت» اظهار داشت: هدف از راه اندازی این مجمع، مشارکت نهادهای مردمی در حوزه سلامت است و خوشحالیم که مجمع سلامت شهرستان اسکو به عنوان اولین مجمع شهرستانی در آذربایجان شرقی راه اندازی شده است.

وی افزود: بدون مشارکت نهادهای مردمی، دولت به تنهایی قادر به پاسخگویی به نیازهای شهروندان نیست و مجمع سلامت به دنبال فراهم آوردن شرایط جهت مشارکت هرچه بیشتر مردم در حوزه سلامت است.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 مرداد 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو