چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 18 شعبان 1440 24 آوریل 2019
تاریخ : چهارشنبه 17 مرداد 1397
کد 82

به مناسبت روز خبرنگار؛

تجلیل فرماندار اسکو از خبرنگاران و فعالین عرصه اطلاع رسانی این شهرستان

نشست صمیمی فرماندار اسکو با خبرنگاران و فعالین عرصه اطلاع رسانی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، محمدزاده در این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: مهمترین مسئولیت فعالین عرصه خبررسانی، بسط و گسترش روحیه پرسشگری و نقادی در جامعه است.

وی افزود: با گسترش روحیه پرسشگری است که مسئولان خود را ملزم به پاسخگویی خواهند یافت و این مهم یکی از عوامل اصلی پیشرفت جوامع است.

فرماندار اسکو با تاکید بر ضرورت تمییز میان نقد سازنده و نقد مخرب اظهار داشت: البته هر نقدی را نمی توان در دسته نقدهای سازنده دانست. بلکه نقدی مطلوب است که دغدغه توسعه داشته باشد.

محمدزاده با بیان ویژگی های نقد سازنده ادامه داد: نخستین ویژگی نقد سازنده، داشتن اطلاعات جامع از موضوع مورد بحث است. گاهی نقدها در فضایی شکل می گیرند که رسانه یا خبرنگار بر موضوع مسلط نیست و اطلاعات صحیحی نیز به مخاطب خود منتقل نمی کند.

وی سیاست زدگی را از دیگر آسیب های این حوزه دانست و افزود: متاسفانه برخی نقدها بیش از آن که کارشناسی باشند، رنگ و بوی سیاسی به خود می گیرند. طبیعی است که چنین نقدی، کمکی به بهبود اوضاع نخواهد کرد و باید فعالین عرصه خبر به این نکته نیز توجه کافی داشته باشند.

در این مراسم خبرنگاران و فعالین عرصه اطلاع رسانی شهرستان به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مسائل مختلف پرداختند و در پایان از پیشکسوتان و فعالان این حوزه تقدیر به عمل آمد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 مرداد 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو