پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 30 دي 1399
En
تاریخ : شنبه 20 دي 1399
کد 585

فرمانداری اسکو

جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان اسکو

فرماندار شهرستان اسکو نظارت مستمر بر بازار و بازرسی از ۷۵۲۷ فقره در ۹ ماهه امسال در سطح شهرستان را گام مهمی در تنظیم بازار شهرستان عنوان کرد.

بابک رضی منش در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان اسکو اظهار داشت: شهرستان اسکو رتبه اول استانی را در حیطه نظارت و بازرسی بر بازار کسب و همچنین تعداد پرونده‌های ارجاعی به سازمان تعزیرات حکومتی را کسب کرده است.

فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به عزم و اراده شهرستان در نظارت مستمر بر بازار از تعداد ۷۵۲۷ فقره بازرسی در ۹ ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: با تلاش و همت گشت مشترک بازرسی میزان ۷۱ درصد نسبت به مدت مشابه ۹ ماهه در سال ۹۸ افزایش داشته‌ایم.

رضی منش رویکرد شهرستان در بازرسی‌ها را نظارت کیفی دانست و افزود: با این رویکرد در سال ۹۹ از تعداد کل بازرسی‌های انجام یافته تعداد ۹۱۳ فقره پرونده تعزیراتی تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۵ درصد از حیث تعداد و ۱۹۴ درصد از حیث ارزش ریالی پرونده‌ها افزایش یافته است.

فرماندار شهرستان اسکو تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته در تأمین کالاهای اساسی شهرستان مشکلی وجود ندارد و از امروز ۲۰ تن روغن خوراکی وارد شهرستان شده که به تناسب جمعیت در سطح شهرها و روستاهای شهرستان توزیع و بر عرضه آن نظارت دقیق خواهد شد.

رضی منش از توزیع ۴۰ تن شکر از امروز در سطح شهرستان خبر داد و افزود: برابر تدابیر انجام یافته علاوه بر تأمین نیاز شهرستان، نیاز واحدهای تولیدی و قنادی‌های شهرستان نیز تأمین خواهد شد.

وی با اشاره بر نقش مؤثر سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا در بهبود کنترل بازار و جلوگیری از قاچاق بر ضرورت ثبت و تائید کلیه انبارها و مراکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبار در سطح شهرستان تاکید کرد و گفت: اتاق اصناف و اتحادیه‌ها مکلف هستند تا نسبت به ابلاغ ضرورت ثبت در سامانه جامع انبارها و تبعات حقوقی عدم ثبت اصناف را مطلع و آگاه سازند.

فرماندار شهرستان اسکو با بیان اینکه کشور امروز به خاطر تحریم‌های ظالمانه و از سوی دیگر شیوع کرونا درگیر یک جنگ اقتصادی تمام عیار است عنوان کرد: لازمه پیروزی در این جنگ، برنامه ریزی، تدبیر و استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور است و همچنین شرایط اقتصادی باید به صورت صادقانه برای آحاد جامعه تبیین شود تا با همراهی مردم بتوانیم از این پیچ تاریخی عبور کنیم‌.

وی اتحاد، همدلی و همکاری تمام نهادهای حاکمیتی را رمز غلبه بر مشکلات اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: دولت با تمام توان در حال کاهش آثار زیانبار تحریم است و در چنین شرایطی تضعیف دولت، تضعیف نظام و بازی در میدان دشمنان کشور است.

 

  • نوشته شده
  • در شنبه 20 دي 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو