سه شنبه 14 مرداد 1399 13 ذو الحجة 1441 4 اوت 2020
تاریخ : شنبه 18 آبان 1398
کد 157

فرماندار اسکو:

پایداری اجتماعی و پدافند غیرعامل مردم محور باید در راس برنامه‌های حوزه پدافند غیرعامل باشد

فرماندار اسکو گفت: پایداری اجتماعی و پدافند غیرعامل مردم محور باید در راس برنامه‌های مسئولین، احزاب، سازمان های مردم نهاد باشد، چرا که از این طریق خواهیم توانست با افزایش و ارتقاء تاب آوری اجتماعی بر جنگ روانی دشمنان فائق آیم و امید به آینده را در میان نسل جوان تقویت نماییم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، بابک رضی منش در دیدار با کارکنان فعال شبکه بهداشت و درمان شهرستان در حوزه پدافند غیرعامل که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار می شد، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که «تا دشمن هست تهدید هست و باید آمادگی کافی برای دفاع از کشور وجود داشته باشد» اظهار داشت: تهدیدات در دو نوع طبیعی و انسان ساز ما را تهدید می‌کنند که تهدیدات انسان ساز از جمله حمله نظامی و اقدامات ضد امنیتی و آتش سوزی بوده و در جهت تهدید زیر ساختها اتفاق می افتند.

وی هفته پدافند غیرعامل را بهترین فرصت جهت افزایش آگاهی های عمومی شهروندان نسبت به حوزه پدافند غیرعامل دانست و افزود: پدافند غیر عامل مقدمه ای برای مدیریت بحران است به نحوی که بی توجهی به حوزه پدافند غیرعامل، ما را با بحران‌های عدیده‌ای مواجه خواهد نمود.

فرماندار اسکو با تاکید بر لزوم هوشیاری مداوم در مواجه با تهدیدات یادآور شد: با توجه به سرعت رشد تکنولوژی و تغییرات مداوم تهدیدات، تهدیدات سطح شهرستان باید به صورت مستمر رصد شوند تا برنامه‌ریزی های لازم در این خصوص از سوی دستگاه ها صورت پذیرد.

رضی منش با یادآوری لزوم توجه به کانون های خطر خاطرنشان کرد: توجه به کانون های خطر از اقدامات ضروری در  زمینه پدافند غیرعامل است که باید با اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم در این کانون ها در مواقع ضروری به ویژه هنگام بروز سیل، از آسیب های احتمالی در این نقاط جلوگیری شود.

وی در پایان با ویژه دانستن شرایط شهرستان اسکو گفت: رشد سریع جمعیت و نزدیکی شهرستان اسکو به مرکز استان، اهمیت اقدامات پدافندی را در سطح شهرستان اسکو بیش از پیش پررنگ کرده است. به ویژه ساخت بیمارستان‌ در شهر جدید سهند اقدامی مهم و اولویت دار از حیث حوزه پدافند غیرعامل است که با جدیت به دنبال احداث آن هستیم.
  • نوشته شده
  • در شنبه 18 آبان 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو