پنجشنبه 8 اسفند 1398 02 رجب 1441 27 فوریه 2020
تاریخ : پنجشنبه 11 مهر 1398
کد 154

فرماندار اسکو:

ظرفیت فولکلور فرهنگی شهرستان در جذب گردشگر مغفول مانده است

فرماندار اسکو گفت: شهرستان از ظرفیت بی بدیلی در فولکلور فرهنگی برخوردار است و باید از این ظرفیت در جذب گردشگر فرهنگی بهره‌مند شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، بابک رضی منش در دیدار با جمعی از فعالان حوزه گردشگری و اعضای انجمن میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان اسکو، این شهرستان را دارای ظرفیتی بی نظیر در حوزه گردشگری معرفی کرد و گفت: بر این اساس دستور کار اصلی دستگاه های مرتبط با حوزه گردشگری باید معرفی جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان و تلاش برای جذب گردشگر باشد.

وی توزیع جمعیت گردشگر در گستره شهرستان را از راهکارهای رونق این صنعت دانست و افزود: راهکار اصلی تحقق این مهم افزایش روستاهای هدف گردشگری شهرستان و نیز شناساندن میراث فرهنگی و جاذبه های طبیعی آن است.

فرماندار اسکو با تاکید بر اهمیت طراحی محورهای گردشگری شهرستان یادآور شد: باید نگاه محوری جایگزین نگاه نقطه ای به گردشگری شود و لذا طراحی محورهای گردشگری به ویژه محور اسکو - کندوان در دستور کار قرار گرفته است.

وی روستای تاریخی کندوان را یکی از ظرفیت های مهم گردشگری در شمالغرب کشور معرفی کرد و اظهار داشت: باید با برنامه ریزی همه جانبه و بسیج امکانات شهرستان، موانع ثبت جهانی این روستای تاریخی و توریستی را کنار بزنیم.

فرماندار اسکو در پایان خواستار توجه به آموزش در حوزه گردشگری شد و خاطرنشان کرد: اصناف و کسبه به عنوان بازتاب دهنده فرهنگ غنی شهرستان نقشی مهم در افزایش رضایت‌مندی و جذب گردشگر دارند و آموزش بایستی به شکل جدی در دستور کار دستگاه های ذی مدخل در این زمینه قرار گیرد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 11 مهر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو