سه شنبه 14 مرداد 1399 13 ذو الحجة 1441 4 اوت 2020
تاریخ : دوشنبه 8 مهر 1398
کد 152

فرماندار اسکو خبر داد:

صرفه جویی ۱۹ میلیون مترمکعبی در مصرف سفره های آب زیرزمینی در سال ۹۷

فرماندار اسکو گفت: تنها در سال ۹۷ و در نتیجه اصلاح الگوی کشت و توسعه شیوه های آبیاری نوین، در مصرف سفره های آب زیرزمینی شهرستان ۱۹ میلیون مترمکعب صرفه جویی شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، بابک رضی منش در آئین تجلیل از فعالان عرصه سلامت و بهداشت محیط شهرستان با اشاره به در پیش بودن هفته پاکسازی محیط گفت: دولت تدبیر و امید از همان روزهای نخست آغاز به کار، توجه ویژه ای به مسائل زیست محیطی داشته است و نتایج این سیاست ها امروز در احیای دوباره دریاچه ارومیه قابل مشاهده است.

رضی‌منش یادآور شد: تنها در سال ۹۷ و در نتیجه اصلاح الگوی کشت و توسعه شیوه های آبیاری نوین، موفق به صرفه جویی ۱۹ میلیون مترمکعبی در مصرف سفره های آب زیرزمینی شهرستان شدیم و این سیاست ها با جدیت تداوم خواهند یافت.

وی خواستار استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در این حوزه شد و افزود: حفاظت از محیط زیست بدون شکل‌گیری عزم جدی میان مسئولان و پای کار آمدن شهروندان و سازمان های مردم نهاد امکان پذیر نیست و تلاش می کنیم از ظرفیت فراوان این نهادهای مردمی بیش از پیش بهره مند شویم.

رضی‌منش در این آئین همچنین با اشاره به موفقیت اجرای طرح ملی کنترل فشار خون بالا در شهرستان گفت: شهرستان اسکو با غربالگری ۱۰۸ درصدی در میان ۵ شهرستان برتر استان قرار گرفت که این موفقیت در نتیجه همدلی مسئولان، همکاری های بین بخشی و شکل‌گیری عزم و اراده ای جدی در میان فعالان عرصه سلامت به دست آمد که به نوبه خود از تمام دست اندرکاران آن قدردانی می کنم.

وی افزود: موفقیت در اجرای این طرح پیام روشنی دارد و آن این که تنها راه غلبه بر مشکلات و موفقیت در اجرای برنامه ها؛ کار گروهی، همدلی مسئولان، همکاری‌های بین بخشی و مهم تر از همه مشارکت مسئولانه شهروندان است.

فرماندار  اسکو همچنین با تقدیر از تلاش پرسنل مرکز فوریت های پزشکی شهرستان و تبریک هفته اورژانس به آن ها گفت: این عزیزان در خط مقدم نجات جان انسان ها هستند و از این نظر تلاش ها و زحمات ایشان در مواق بحران و حادثه بسیار تاثیرگذار است.

رضی‌منش با اشاره به اینکه کشور ایران جز ۱۰ کشور بلاخیز جهان است، افزود: جهت مدیریت بحران و و کاهش آسیب های ناشی از بحران، باید به سمت درمان علت ها حرکت کرد و این مطلب باید اولویت اصلی سیاست گذاری های مدیریت بحران قرار گیرد.

گفتنی است در پایان این آئین که با حضور رحمانی، رئیس مرکز فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی برگزار  شد، از فعالان عرصه سلامت شهرستان تجلیل به عمل آمد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 8 مهر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو