دوشنبه 30 دي 1398 24 جمادى الأولى 1441 20 ژانویه 2020
تاریخ : چهارشنبه 27 شهريور 1398
کد 148

فرماندار اسکو خواستار استقرار ایستگاه هواشناسی در روستای تاریخی کندوان شد

فرماندار اسکو گفت: با توجه به حجم بالای گردشگر در روستای تاریخی کندوان و نیز تاثیر شرایط آب و هوایی در وضعیت کران های این روستای تاریخی، استقرار ایستگاه هواشناسی در این روستای تاریخی و منحصربفرد مورد تاکید است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، بابک رضی‌منش در دیدار با دولتی مهر، مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به جایگاه صنعت کشاورزی در اقتصاد شهرستان گفت: کشاورزی یکی از ظرفیت های مهم شهرستان در اقتصاد و اشتغال است و این شهرستان در تولید چهار محصول کلزا، گردو، گل محمدی و سطح زیر کشت پسته جایگاه نخست استان را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: یکی از راهکارهای افزایش بهره‌وری در کشاورزی، تقویت تجهیزات و ایستگاه های هواشناسی شهرستان است و انتظار داریم اداره کل هواشناسی نسبت به این موضوع توجه کافی را داشته باشد.

فرماندار اسکو همچنین با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری شهرستان یادآور شد: در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۶۵۰ هزار گردشگر داخلی و ۲۲ هزار گردشگر خارجی از مناطق گردشگری شهرستان بازدید نمودند و بدون تردید، یکی از لوازم و زیرساخت های توسعه گردشگری، تقویت ایستگاه های هواشناسی در گستره شهرستان است.

رضی منش خاطرنشان کرد: به ویژه با توجه به حجم بالای گردشگر در روستای تاریخی کندوان و نیز تاثیر شرایط آب و هوایی در وضعیت کران های این روستای تاریخی، استقرار ایستگاه هواشناسی در این روستای تاریخی و منحصربفرد مورد تاکید است.

وی در پایان گفت: همچنین با توجه به اهمیت و ضرورت ایستگاه های هواشناسی در مدیریت بحران و انجام اقدامات به موقع در بروز بحران ها، تقویت ایستگاه های هواشناسی شهرستان باید در دستور کار قرار گیرد.

شایان ذکر است به زودی احداث ایستگاه جدید و مجهز اقلیم شناسی شهرستان اسکو با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال آغاز خواهد شد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 27 شهريور 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو