يکشنبه 17 فروردين 1399 11 شعبان 1441 5 آوریل 2020
تاریخ : پنجشنبه 21 شهريور 1398
کد 146

فرماندار اسکو:

در بحث امنیت و سلامت غذایی شهروندان با هیچ شخصی مسامحه نخواهد شد

فرماندار اسکو در جلسه کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی شهرستان با تاکید بر عزم جدی دستگاه ها جهت ارتقای ایمنی غذایی شهروندان گفت: در بحث امنیت و سلامت غذایی شهروندان با هیچ شخصی مسامحه نخواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، بابک رضی منش در این جلسه با اشاره به تدوین نقشه سلامت شهرستان اظهار کرد: بر اساس نقشه سلامت شهرستان، بهبود وضعیت بهداشت مراکز عمومی و اماکن حساس شهرستان و نیز تضمین سلامت آب آشامیدنی از اولویت های دستگاه های اجرایی است و بهبود وضعیت بهداشتی کلیه اماکن حساس اعم از نانوایی ها، مراکز عرضه محصولات گوشتی، اغذیه فروشی ها و غیره با جدیت پیگیری می شود.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت اکیپ های مشترک نظارت و بازرسی از اماکن حساس افزود: البته اقدامات این اکیپ مشترک باید بیشتر فرهنگ محور باشد تا برخوردمحور و برخورد قهری، آخرین مرحله از سلسله برنامه هایی است که بهبود بهداشت عمومی را دنبال می کند.

فرماندار اسکو در ادامه با اشاره به اهمیت تضمین سلامت آب شرب شهروندان خاطرنشان کرد: دستگاه های مسئول موظف اند سلامت آب شرب شهرها و به ویژه روستاهای شهرستان را به صورت مستمر پایش نمایند و در صورت نیاز، اقدامات مورد نیاز جهت تضمین سلامت آب شرب بهداشتی را در دستور کار قرار دهند.

رضی منش در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه شهرستان اسکو در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون بالا جزو 5 شهرستان برتر استان بوده است، گفت: این طرح ملی با مشارکت فعال ۱۹۰ پزشک، بهورز و مراقب سلامت در سطح شهرستان اجرایی شد و با غربالگری ۱۰۸ درصدی، شهرستان اسکو را در میان ۵ شهرستان برتر استان قرار داد که از کلیه دست اندرکاران اجرای طرح قدردانی می کنم.

وی همچنین خواستار تداوم اجرای طرح جامع سلامت روانی و اجتماعی در شهرستان اسکو شد و افزود: این طرح که در سه سطح پایه، تخصصی و اقدامات جامعه نگر در سطح شهرستان اجرا گردید و کاهش اختلالات اعصاب و روان و شناسایی عوامل موثر در بروز اختلالات روانپزشکی و مشکلات اجتماعی را دنبال می‌کرد، از جمله تجربیات موفقی بود که با همکاری تنگاتنگ ۲۲ اداره شهرستان صورت پذیرفت و تاثیرات مثبت و ملموسی در ارتقای شاخص های سلامت روان شهرستان به همراه داشت و این مسیر باید با عزم جدی و همکاری های بین بخشی ادامه یابد.

فرماندار اسکو در پایان ضمن اشاره به در پیش بودن آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: آموزش اصول تغذیه ایمن و سالم به دانش آموزان مقاطع پایه، یکی از کم هزینه ترین و پربازده ترین اقدامات در ارتقای ایمنی و امنیت غذایی است و بر این اساس برگزاری کلاس های آموزشی برای دانش آموزان در دستور کار نهادهای مسئول قرار گیرد.

رضی منش افزود: علاوه بر این کلاس های آموزشی، نظارت جدی بر بوفه مدارس نقشی مهم در ارتقای سلامت غذایی دانش آموزان دارد که باید مورد توجه متولیان حوزه سلامت و آموزش و پرورش شهرستان قرار گیرد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 21 شهريور 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو