پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 23 فروردين 1401
کد 1267

شورای آموزش و پرورش شهرستان

شورای آموزش و پرورش شهرستان

شورای آموزش و پرورش شهرستان
جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اسکو بریاست فرماندار شهرستان اسکو تشکیل شد. 

🔺مهندس فیروزی گفت:  آموزش و پرورش در توسعه و پیشرفت کشور ها نقش بسیار مهمی دارند و این مهم  برای کسی پوشیده نیست.

🔺رئیس شورای آموزش و پرورش افزود: شوراهای آموزش و پرورش به استناد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک نقش بسزایی دارند و بسیار مهم هستند و همه اعضای شورای آموزش و پرورش وظیفه دارند نقش خود را برای رسیدن به قله های تمدن اسلامی و ایرانی به خوبی ایفا نمایند.

🔺فرماندار شهرستان اسکو بیان کرد:هر کشوری برای توسعه به دانش وابسته هست و اتکا به دانش باعث ایجاد توسعه پایدار در کشور می شود لذا تربیت دانش آموزان باید به گونه ای باشد که در آینده فردی کاردان و مفید در جامعه باشند و البته توام با دانایی و معنویت باشد.

🔺مهندس فیروزی گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب بر امر آموزش و پرورش تاکید ویژه دارند پس باید یک رستاخیز علمی صورت بگیرد و در کنار آموزش بر پرورش روحیه استکبار ستیزی و فساد ستیزی پرداخته شود تا این تعلیم و تربیت بتواند حیات طیبه و جامعه عدل جهانی  و تمدن اسلامی ایرانی را تحقق بخشد.


🔺 فرماندار شهرستان اسکو با بیان این که: راهبرد ما باید این باشد که در حوزه افزایش آگاهی و سواد در شهرستان طوری قدم برداریم که شایسته شهرستان است گفت: با عنایت به فرمایش رهبری در شعار سال ۱۴۰۱ حرکت باید به سوی آموزش دانش بنیان باشد.

🔺 وی ضمن تقدیر از زحمات معلمان در ایام تعطیلی کرونا گفت:با اینکه مدارس در این مدت تعطیل بود ولی آموزش به همت معلمان عزیز تعطیل نشد.

🔺همچنین فیروزی با اشاره به بازگشایی مدارس از ۱۴فروردین گفت: پروتکل های بهداشتی ذکر شده در آیین نامه بازگشایی مدارس رعایت شود و مدیران مدارس در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند و بر نحوه رعایت پروتکل ها نظارت مستمر داشته باشند. 

🔺وی با اشاره به اینکه در شهرستان با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم گفت :افزایش فضای آموزشی یک نیاز اساسی است که البته ما به صورت ویژه این مهم را در دستور کار قرار داده ایم.

🔺فیروزی با اشاره به اینکه ۹۸/۵ درصد جمعیت شهرستان با سواد هستند گفت : این یک وجه تمایز برای شهرستان است و وظیفه ما حفظ این جایگاه مهم و ویژه   شهرستان است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 فروردين 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو