يکشنبه 5 خرداد 1398 20 رمضان 1440 26 مه 2019
تاریخ : دوشنبه 15 بهمن 1397
کد 100

در سفر نیم روزه معاون عمرانی استاندار انجام شد:

بهره برداری از مدرسه ۱۲ کلاسه در شهر سهند و بررسی مسائل شهری شهرهای اسکو، سهند و ایلخچی

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر یک باب مدرسه ۱۲ کلاسه در شهر سهند با حضور جواد رحمتی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسکو، در آئینی که به این مناسبت و با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی برگزار شد، مرتضی محمدزاده فرماندار اسکو ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه آموزش و پرورش شهر سهند گفت: در حال حاضر ۳۴۰ کلاس درس در شهر جدید سهند دایر است که ۴۶ درصد از آن یعنی ۱۵۶ کلاس درس در طول ۵ سال گذشته به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: از سال ۸۸ و به دنبال احداث ۳۶ هزار واحد مسکن مهر در شهر سهند، آهنگ رشد جمعیتی این شهر به طرز چشمگیری افزایش یافت و به نوعی تناسب میان جمعیت و امکانات موجود به هم خورد.

فرماندار اسکو ادامه داد: بر همین اساس در طول ۵ سال گذشته ایجاد تناسب میان جمعیت و امکانات این شهر در دستور کار قرار گرفته و با وجود تمام تنگناها توفیقات مهمی در افزایش فضاهای آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و ورزشی به دست آمده است.

محمدزاده احداث ۴۶ درصد از مجموع کلاس های درس شهر سهند در دولت تدبیر و امید را نمونه ای از اقدامات انجام شده دانست و اظهار داشت: نمونه ای دیگر از توجه ویژه به ارتقای کیفیت زندگی در شهر سهند، احداث ۲ سالن ورزشی مجهز در شهر سهند است که یک سالن در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید و سالن دیگر تا پایان سال جاری بهره برداری خواهد شد.

وی افزود: البته با وجود تمام تلاش ها، هنوز نواقصی در خدمت رسانی به شهروندان در شهر سهند وجود دارد که تلاش می شود با برنامه ریزی دقیق، کیفیت زندگی در شهر سهند بیش از آن چه که هست ارتقا یابد.

دیدار با شهرداران شهرهای اسکو و سهند و بررسی مسائل شهری این دو شهر از دیگر برنامه های معاون عمرانی استاندار در این سفر نیم روزه بود.

رحمتی همچنین ضمن حضور در شهرداری ایلخچی در جریان مسایل فنی و عمرانی این شهر قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور محمدزاده فرماندار اسکو، طوسی مدیرکل فنی استانداری و شهردار و رئیس شورای شهر ایلخچی برگزار شد، مسائل شهری ایلخچی و به ویژه پیشرفت پروژه کنارگذر این شهر مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات و هماهنگی های لازم جهت تسریع در پیشرفت این پروژه اتخاذ شد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 بهمن 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی اسکو